Oldboje na plaży w Rewalu

Już tylko godziny pozostały do rozpoczęcia mistrzostw Polski oldbojów. Czołowe drużyny kraju w różnych kategoriach wiekowych po raz drugi z rzędu gościć będzie położony na zachodniej części wybrzeża Rewal, który od lat przyciąga turystów z całej Polski.

Goście chwalą sobie doskonałe warunki do wypoczynku i rekracji. Gospodarze starają się jak najlepiej wykorzystać to co dostali od natury - szeroką piaszczystą plażę, czystą wodę i zdrowe powietrze. - Przed rokiem uczestnicy mistrzostw Polski oldbojów wyjeżdżali z Rewala zadowoleni. Gospodarze spisali się na medal. Myślę, że w tym roku będzie podobnie - mówi Beata Piontek, manager ds. marketingu i PR Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

- Chcemy, żeby siatkarze czuli się u nas jak najlepiej. Jesteśmy fanami tej dyscypliny sportu i cieszymy się, że przed sezonem reprezentacyjnym zawitają do nas znakomici goście wśród których nie zabraknie przecież świetnych przed laty zawodników z reprezentantami Polski włącznie - mówi dyrektor Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal Lucjan Molenda.

W tegorocznych mistrzostwach zagra 460 zawodników. Razem z osobami towarzyszącymi Rewal będzie gościć około 600 osób. Mecze rozegrane zostaną w trzech halach na pięciu boiskach. Trzy znajdują się w Rewalu, a po jednym w Niechorzu i Pobierowie.

Mistrzostwa Polski oldbojów to nie jest jedyny związek nadbałtyckiego kurortu z siatkówką. Od piątku do niedzieli w pobliskiej Pogorzelicy rozegrane zostaną półfinały akademickich mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W Niechorzu działa UKS Volley, w którym trenuje 50 dziewcząt.

- Chcemy stać się trzecim ośrodkiem siatkówki plażowej w kraju po Starych Jabłonkach i Mysłowicach. W Niechorzu przy latarni morskiej powstał kompleks boisk. Organizujemy duże krajowe imprezy. Przed rokiem byliśmy gospodarzami Polish Masters - powiedział Lucjan Molenda.

Powrót do listy