Poznaliśmy medalistów XXVII ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów!

To było wspaniałe siatkarskie święto. Przez trzy turniejowe dni kilkuset siatkarzy z całej Polski, w tym dawne gwiazdy PlusLigi czy reprezentacji Polski, rywalizowali o tytuły mistrza Polski w ramach XXVII ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów. Poznaliśmy najlepszych z najlepszych, a co najważniejsze, siatkarskie środowisko znowu miało okazję do integracji.

Turniej rozpoczął się w piątek 2 czerwca i trwał do niedzieli. Brało w nim udział kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Tym razem miłośnicy siatkówki, występujący w XXVII ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów, rywalizowali w malowniczym ośrodku w Drzonkowie. Ze wszystkich turniejowych dni Kanał Siatkarskie Ligi przeprowadzał relację na żywo na You Tube.

– Ten turniej po raz pierwszy rozgrywany był jeszcze w minionym wieku. Wtedy i teraz spełnia bardzo ważne zadanie - integruje środowisko, sprawia że dawni koledzy z boiska mogą choć na jeden weekend w roku spotkać się, powspominać dawne czasy, skomentować dzisiejszą siatkówkę, a przy okazji znowu powalczyć pod siatką – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. To właśnie PLS jest organizatorem zawodów, które nadal cieszą się ogromną popularnością wśród graczy, którzy skończyli minimum 35 rok życia.

W tegorocznej edycji, poza wieloma świetnymi graczami amatorskimi, mogliśmy podziwiać na boisku m.in. Mariusza Sordyla, Leszka Dejewskiego, Jarosława Szalpuka, Krzysztofa Gierczyńskiego, Pawła Maciejewicza i wiele innych gwiazd sprzed lat. Mecze sędziowała czołówka arbitrów ligowych, która na co dzień pracuje na meczach PlusLigi czy TAURON Ligi.

– To już moje bodaj dwudzieste mistrzostwa i zawsze podchodzimy do nich z odpowiednim nastawieniem – mówi arbiter międzynarodowy Maciej Twardowski. – Oczywiście integracja jest tutaj najważniejsza, ale na boisku nie ma odpuszczania, naprawdę imponują mi ci wszyscy gracze, którzy przyjeżdżają nieźle przygotowani – dodaje.

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów 2023 jest firma PKN ORLEN SA, zawody odbywały się w obiektach WOSiR Drzonków. – Bardzo żałuję, że sam już nie mogę wystartować, niestety zdrowie na to nie pozwala – mówi Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, współorganizatora zawodów, wielokrotny mistrz Polski Oldboyów. – Widać, że ludzie bez względu na wiek kochają naszą dyscyplinę, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich za rok, by wspólnie spędzać czas i z bliska zobaczyć, jak dobrze można się bawić na takich zawodach. Naprawdę to niezapomniane przeżycia.

Kolejne złote medale do swojej bardzo bogatej kolekcji dołożył drugi trener Jastrzębskiego Węgla Leszek Dejewski, który tym razem triumfował w barwach JSW Jastrzębie Borynia, w kategorii powyżej 55 lat. – Bardzo się cieszę, bo jeśli dobrze policzyłem, to zdobyliśmy już dwudziesty złoty medal w różnych kategoriach wiekowych. Ta impreza jest dla tych wszystkich ludzi bardzo potrzebna, apeluję tylko do młodszych zawodników, tych zaraz po trzydziestce, by wpadali na ten turniej, bo tutaj mamy największe braki – przekonuje mistrz Polski Oldboyów i triumfator PlusLigi.

Klasyfikacja medalowa XXVII ORLEN Mistrzostw Polski:

Kategoria 35 +
1. SUPRA BROKERS / MODEKO Wrocław
2. JSW Jastrzębie Borynia
3. Chełmiec Wałbrzych

Kategoria 40 +
1. KS Atak Gorzów Wielkopolski
2. Statyści Kamienna Góra
3. Żacy Głogów

Kategoria 50 +
1. REST Rzeszów
2. XXL Warszawa
3. ZNP PASEO Szczecinek

Kategoria 55 +
1. JSW Jastrzębie Borynia
2. KRD Wrocław
3. INTERMARINE Przasnysz-Tczew

Kategoria 60 +
1. PROGRESS Września
2. PASJONACI Radom Jasło
3. ASPROD Goleniów-Szczecin

Kategoria 65 +
1. TORNADO Koszalin
2. ART-CHEM Bydgoszcz
3. KSK Kołczygłowy

Ci, którzy nie mogli oglądać zmagań naszych starszych mistrzów – w poprzednich edycjach turnieju na boiskach oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Robert Prygla, czy Roberta Szczerbaniuka – mogą obejrzeć transmisje na kanale YT Siatkarskie Ligi. Serdecznie zapraszamy do oglądania z odtworzenia!

Piątek

Sobota

Sobota2

Niedziela

Wszystko na temat zawodów: https://www.oldboysvolleyballcup.pl/

Wyniki komplet: https://www.oldboysvolleyballcup.pl/oldboyGames.html

 

 

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI