Strona główna
DRZONKÓW
2-4.06.2023
 godz. 14:44 |  0
12czerwca2022
Autor:Kamil Składowski

Poznaliśmy medalistów XXVI ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów

 

Blisko pięciuset siatkarzy z całej Polski rywalizowało w XXVI ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów w piłce siatkowej. Przez trzy dni byłe gwiazdy nie tylko ligowych boisk, ale i grupa zakochanych w siatkówce amatorów, walczy o medale mistrzostw Polski. Turniej rozgrywany był w mieście triumfatorów PlusLigi i CEV Ligi Mistrzów – Kędzierzynie-Koźlu.Tradycja rozgrywania mistrzostw sięga ćwierćwiecza. Wszystko zaczęło się w 1996 roku w Jastrzębiu-Zdroju, gdy zorganizowano pierwsze w historii mistrzostwa Polski Oldboyów. 

– To dla mnie już czwarty turniej w historii, cieszę się że mogłem gościnnie wystąpić w drużynie z Warszawy – mówi Paweł Maciejewicz, pięciokrotny mistrz Polski w barwach PGE Skry Bełchatów, triumfator w kategorii +40 w tegorocznych mistrzostwach oldboyów. – Mamy czas na integrację, ale trzeba także znosić trudy rywalizacji na boisku. Fajnie spędzony czas, cieszę się, że takie turnieje są organizowane od tylu lat.

XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego rozgrywane były od piątku do niedzieli. Brało w nich udział blisko pięciuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus.

– Cieszę się, że możemy gościć tylu wspaniałych siatkarzy w mieście, w którym gra najlepszy klub w Europie – podkreśla Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, a wcześniej m.in. prezes ZAKSY. – Była okazja i czas na integrację, także z naszymi mieszkańcami, gdyż w sobotę przed halą odbywały się „Dni Chemika”. Miło było ponownie gościć tylu graczy z całego kraju – dodaje prezydent.

Najstarszym grającym uczestnikiem imprezy był 76-letni Leszek Szewczyk z zespołu ART-CHEM Bydgoszcz, który z powodzeniem występował na pozycji libero, zdobywając razem z kolegami mistrzostwo Polski w kategorii plus 65. – To moje drugie mistrzostwa, ale po raz pierwszy występowałem na tej pozycji – opowiada Leszek Szewczyk. – Fajnie, że mimo przerwy związanej z pandemią udało się wrócić do tych rozgrywek i fajnie je przygotować. To ważne, że można jeszcze spotkać się i pograć na wysokim poziomie.

W niedzielę odbyły się dekoracje medalistów mistrzostw Polski w sześciu kategoriach wiekowych, jedną z osób wręczających medale i statuetki był Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: – Przede wszystkim bardzo zazdroszczę uczestnikom, ja niestety nie mogłem wyjść na boisko. To fantastyczny turniej, żałuję że już beze mnie i mojego Mostostalu. Najważniejsze, że rywalizacja była fajna i nie było wielu kontuzji – dodaje.

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów 2022 była firma PKN ORLEN SA.

Wszystko o mistrzostwach na stronę internetowej turnieju: http://www.oldboysvolleyballcup.pl

∂ Medaliści mistrzostw Polski:
kategoria +35: 1. Bel-Pol Świdnica, 2. JSW Jastrzębie Borynia, 3. ALU-PROJECT POLSKA Legnica;
kategoria +40: 1. VOLLEY CLUB Warszawa, 2. Best Can Kurpie Volleyball Ostrołęka, 3. Żacy Głogów;
kategoria +50: 1. Pyrys Bud Kurpie Volleyball Ostrołęka, 2. Rest Rzeszów, 3. KAMAN VOLLEY Polska;
kategoria +55: 1. JSW Jastrzębie Borynia, 2. ORLEN AMIGOS POLSKA Płock, 3. KRD Wrocław;
kategoria +60: 1. ASPROD Goleniów-Szczecin, 2. TORNADO Koszalin, 3. OLD STARS Nałęczów;
kategoria +65: 1. ART- CHEM Bydgoszcz, 2. PROFESSIONAL Warszawa, 3. OLD STARS Nałęczów.

 
 
powrót
 

Komentarze

 

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

 

Sponsor Główny:

Partnerzy:

Miasto Gospodarz:

Patronat: