Strona główna
DRZONKÓW
2-4.06.2023
 godz. 16:56 |  0
11czerwca2022
Autor:Kamil Składowski

Blisko pięciuset siatkarzy rywalizuje w XXVI ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów

 

Blisko pięciuset siatkarzy z całej Polski rywalizuje do niedzieli w XXVI ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów w piłce siatkowej. Po raz kolejny byłe gwiazdy nie tylko ligowych boisk, ale i grupa zakochanych w siatkówce amatorów, walczą o medale mistrzostw Polski. Trzydniowy turniej rozgrywany jest w mieście triumfatorów PlusLigi i CEV Ligi Mistrzów – czyli Kędzierzynie-Koźlu.

Tradycja turnieju sięga już ponad ćwierćwiecze. Wszystko zaczęło się w 1996 r. w Jastrzębiu-Zdroju, gdy zorganizowano pierwsze w historii mistrzostwa Polski Oldboyów.

– To moje już 24 mistrzostwa i czasem zastanawiam się, co w nich takiego, że przez te wszystkie lata nigdy nie miałem zawahania, czy brać w nich udział – opowiada jedna z legend turnieju i drugi trener Jastrzębskiego Węgla – Leszek Dejewski. – To doskonała okazja do integracji, ale trzeba także pokazać się na boisku i powalczyć o medale. Razem z kolegami czekamy na każdą kolejną edycję, już od stycznia danego roku nie możemy się doczekać – dodaje.

XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego rozgrywane są od piątku do niedzieli 12 czerwca. Bierze w nich udział blisko pięciuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Po raz kolejny ten wyjątkowy turniej dla graczy powyżej 35. roku życia odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. To miasto i hala Azoty to  wyjątkowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski.

– Cieszę się, że możemy gościć tylu wspaniałych siatkarzy w mieście, w którym gra najlepszy klub w Europie – cieszy się Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, a wcześniej prezes ZAKSY. – To dla nas wszystkich szczególny okres, nasza drużyna zgarnęła potrójną koronę, mamy ogromne powody do dumy, ale mnie cieszy także to, że po raz kolejny Polska Liga Siatkówki nam zaufała i możemy spotkać się na mistrzostwach oldboyów – dodaje.

W poprzednich edycjach turnieju na boiskach kędzierzyńskiej hali oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Robert Prygla, czy Roberta Szczerbaniuka. W tym roku mogliśmy zobaczyć m.in. Wojciecha Szczurowskiego, Marcina Lubiejewskiego, Pawła Maciejewicza, Leszka Dejewskiego czy Pawła Maciejewicza.

– Przede wszystkim bardzo zazdroszczę uczestnikom, ja niestety już nie mogę wyjść na boisko – mówi Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – To fantastyczny turniej, żałuję że już beze mnie i mojego Mostostalu. Życzę wszystkim uczestnikom świetnej zabawy i przede wszystkim zdrowia, by obyło się bez kontuzji.

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów 2022 jest firma PKN ORLEN SA.

Wszystko o mistrzostwach na stronę internetowej turnieju: http://www.oldboysvolleyballcup.pl

 
 
powrót
 

Komentarze

 

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

 

Sponsor Główny:

Partnerzy:

Miasto Gospodarz:

Patronat: