Strona główna
DRZONKÓW
2-4.06.2023
 godz. 18:04 |  0
10października2021
Autor:Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara

Medale XXV ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów rozdane

 

W niedzielę poznaliśmy medalistów dwudziestych piątych, jubileuszowych ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. Rywalizowało w nich kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Jubileuszową edycję wspierał Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

Medale rozdano w sumie w sześciu kategoriach wiekowych, aż w dwóch z nich triumfowały drużyny z Jastrzębia Zdroju, miasta aktualnych mistrzów Polski z PlusLigi. Zresztą w jednej ze złotych ekip w Kędzierzynie-Koźlu występował drugi trener mistrzów Polski.

– Bardzo tęskniłem za tymi zawodami – mówi Leszek Dejewski, legenda mistrzostw, obecnie drugi trener Jastrzębskiego Węgla, złoty medalista w kategorii plus 55 z drużyną JSW Jastrzębie Borynia. – Dla mnie to już 23 raz, gdy przyjechałem na mistrzostwa, wszystko zaczęło się w Jastrzębiu Zdroju i dla mnie trwa tak niemal przez ćwierćwiecze. Mamy teraz na sobie koszulki z napisem, że dobrze jest być mistrzem, musiały poczekać dwa lata, bo w poprzedniej rozegranej edycji nie wygraliśmy, a przed rokiem turniej się nie odbył z powodu pandemii. Miło było spotkać tylu znajomych i spędzić fajnie czas. Przede wszystkim ważne są rozmowy wieczorne, możliwość wspólnego pożartowania. Dla takich starszych dziadków to coś wspaniałego.

Jastrzębianie triumfowali także w najmłodszej kategorii, plus 35. – Nasza drużyna to mieszanka zawodników amatorów i ligowców, którzy występowali czy w PlusLidze, czy w pierwszej lidze – mówi Mariusz Jajus z drużyny JSW Jastrzębie Borynia, mistrz Polski ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego w kategorii plus 35. – Aktualnie ja występuję w drugiej lidze w Rybniku, więc kilka z nas grało lub gra, reszta chłopaków występuje w ligach amatorskich. Przed mistrzostwami mieliśmy dwa wspólne treningi, które pomógł nam zorganizować Leszek Dejewski. Czekałem na ten turniej, bo jestem debiutantem. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać, a ja mogłem znowu zobaczyć kolegów, których często widziałem po raz ostatni kilka albo nawet więcej lat temu. Super sprawa, bo dzięki temu turniejowi mogliśmy odświeżyć stare znajomości, a na dodatek jeszcze wygraliśmy.

Mistrzostwa weszły już na stałe do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Po raz kolejny najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia odbywał się w miejscu bardzo ważnym dla historii polskiej siatkówki – Kędzierzynie-Koźlu. Co istotne, mistrzostwa powróciły po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

– Już po raz piąty gościliśmy ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów, a to znaczy że gracze bardzo dobrze się u nas czują – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla. – Nasz Kędzierzyn-Koźle to w tym momencie siatkarska stolica Europy, gdyż ZAKSA wygrała Ligę Mistrzów, więc tym bardziej się cieszę, że w ten cudowny weekend byliśmy także sercem polskiej siatkówki dla graczy, którzy mają olbrzymie doświadczenie i nadal chcą walczyć i bawić się sportem. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za przyjazd do nas i mam nadzieję, że zobaczymy się znowu za rok – dodaje.

Przypomnijmy, że co roku na parkietach ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. W każdej jednak kategorii wiekowej jest wielu byłych reprezentantów Polski i wybitnych graczy, do tego pasjonaci-amatorzy. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat mistrzostw.

Podobnie jak każdą poprzednią edycję, również tą jubileuszową, dwudziestą piątą wspiera  Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

Wyniki końcowe XXV ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów

∂ Kategoria 35+
1. JSW Jastrzębie Borynia
2. Alu-Project DolnyŚląsk Wałbrzych
3. Masters Wrocław

∂ Kategoria 40+
1. VOLLEY CLUB Warszawa
2. BestCan Kurpie Volleyball Ostrołęka
3. KS Atak Gorzów Wielkopolski

∂ Kategoria 50+
1. REST Rzeszów
2. Pyrys-Bud Kurpie VolleyBall Ostrołęka
3. Ekspert Energia Warszawa

∂ Kategoria 55+
1. JSW Jastrzębie Borynia
2. KRD Volley Wrocław
3. INTER MARINE MASTERS Gdynia-Kamieniec

∂ Kategoria 60+
1. OLD STARS NAŁĘCZÓW
2. TORNADO Koszalin
3. Progress Września

∂ Kategoria 65+
1. PROFESSIONAL Warszawa
2. OLD STARS NAŁĘCZÓW
3. OLDBOJE Jaworzno

Komplet wyników turnieju: https://www.oldboysvolleyballcup.pl/oldboyGames.html

 
 
powrót
 

Komentarze

 

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

 

Sponsor Główny:

Partnerzy:

Miasto Gospodarz:

Patronat: