Uroczyste otwarcie XXV ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów

W niedzielę poznamy medalistów dwudziestych piątych, jubileuszowych ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. Rywalizuje w nich kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Jubileuszową edycję wspiera Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

Wyniki turnieju: https://www.oldboysvolleyballcup.pl/oldboyGames.html

Mistrzostwa weszły już na stałe do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Po raz kolejny najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia odbywa się w miejscu bardzo ważnym dla historii polskiej siatkówki – Kędzierzynie-Koźlu. Co istotne, mistrzostwa powracają po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

W sobotę, poza zaciętą rywalizacją na wielu boiskach, odbyło się uroczyste otwarcie imprezy, z udziałem prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego oraz członka zarządu Polskiej Ligi Siatkówki Wiesława Kozieła.

– Już po raz piąty gościmy ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów, a to znaczy że gracze bardzo dobrze się u nas czują – mówi Sabina Nowosielska. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu się tu spotkamy. Patrząc na uczestników, jak się poruszają na boisku, widać w nich wielką radość i ochotę do walki oraz zabawy. Bardzo się cieszę i jestem dumna, że nasz mieszkaniec i legenda klubu została prezesem PZPS. Wszyscy życzymy Sebastianowi jak najlepiej, by osiągał same sukcesy razem z polską siatkówką.

– Bardzo żałuję, lecz grudniowa kontuzja pokrzyżowała mi plany, takie wspaniałe turnieje będę zmuszony oglądać już z innej perspektywy niż boisko – mówi wielokrotny mistrz Polski Oldbojów, nowy prezes PZPS Sebastian Świderski. – Życzę wszystkim uczestnikom zdrowia, bo ten turniej jest cudowny, lecz trudny na boisku i poza nim.

– Pandemia nas ogranicza, lecz kolejny raz środowisko siatkarskie pokazuje, jak bardzo chce razem spędzać czas na boiskach i poza nimi – poskreśla Wiesław Kozieł. – W Kędzierzynie-Koźlu mamy wielkie święto siatkówki, bardzo dziękuję pani prezydent oraz naszym sponsorom za pomoc w stworzeniu tak dużego i udanego wydarzenia. Dwadzieścia pięć edycji ORLEN mistrzostw Polski oldbojów to szmat czasu i mnóstwo cudownych ludzi, którzy byli z nami przez ćwierć wieku – dodaje.

Co roku na parkietach ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. W każdej jednak kategorii wiekowej jest wielu byłych reprezentantów Polski i wybitnych graczy, do tego pasjonaci-amatorzy. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat mistrzostw.

Podobnie jak każdą poprzednią edycję, również tą jubileuszową, dwudziestą piątą wspiera  Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

Powrót do listy