Jubileuszowe ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu

XXV ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego rozegrane zostaną w Kędzierzynie-Koźlu. W dniach 8-10 października 2021 roku rywalizować w nich będzie kilkuset zawodników w siedmiu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus.

Mistrzostwa weszły już na stałe do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Po raz kolejny najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia odbędzie się w miejscu bardzo ważnym dla historii polskiej siatkówki – Kędzierzynie-Koźlu. Co istotne, mistrzostwa powracają po przymusowej przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

– Turniej rozgrywany w Kędzierzynie-Koźlu zawsze był perfekcyjnie zorganizowany, dlatego bardzo cieszę się, że znowu zagramy w tym wspaniałym miejscu – mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Mistrzostwa Polski Oldboyów to dla mnie szczególnie ważna impreza, która integruje środowisko siatkarskie i pozwala wrócić wspomnieniami do lat młodości czy sportowych sukcesów. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wyjątkowym turnieju, który wraca w tych trudnych pandemicznych czasach, byśmy znowu mogli być razem i cieszyć się siatkówką oraz spotkaniami.

Co roku na parkietach ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. W ostatnich edycjach oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Robert Prygla, czy Roberta Szczerbaniuka. W każdej jednak kategorii wiekowej było mnóstwo byłych reprezentantów Polski i wybitnych graczy, do tego wielu pasjonatów-amatorów. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat mistrzostw.

– Brakowało mi tego turnieju w zeszłym roku, lecz sytuacja nas zmusiła, żeby przełożyć imprezę – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla. – Mistrzostwa wrosły już w nasz klimat, stały się małą tradycją, więc bardzo się cieszę, że znowu będziemy mogli powitać tylu wspaniałych gości. jestem pewna, że będą się świetnie czuli w naszej stolicy europejskiej siatkówki.

Podobnie jak każdą poprzednią edycję, również tą jubileuszową, dwudziestą piątą wspiera  Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

Termin przesyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji mija 24 września 2021 roku (zgłoszenia poprzez stronę internetową http://www.oldboysvolleyballcup.pl).

Termin losowania grup: 29 września, o godz. 11.00 (wyniki losowania będą dostępne na stronie plusliga.pl oraz https://www.oldboysvolleyballcup.pl/).

ORLEN OLDBOYS VOLLEYBALL CUP 2021
XXV Mistrzostwa Polski Old Boyów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego
Kędzierzyn-Koźle, 8-10.10.2021

Zawody zostaną rozegrane w siedmiu kategoriach wiekowych:

- powyżej 35 lat (rok urodzenia 1986 i starsi);

- powyżej 40 lat (rok urodzenia 1981 i starsi);

- powyżej 45 lat (rok urodzenia 1976 i starsi);

- powyżej 50 lat (rok urodzenia 1971 i starsi) ;

- powyżej 55 lat (rok urodzenia 1966 i starsi);

- powyżej 60 lat (rok urodzenia 1961 i starsi);

- powyżej 65 lat (rok urodzenia 1956 i starsi).

Powrót do listy