Waldemar Wspaniały: Jastrzębie groźne jak zawsze

W tym roku gospodarzem XVI mistrzostw Polski oldbojów im. Wojciecha Zielińskiego będzie nadmorski Rewal. Turniej rozegrany zostanie w dniach 13-15 maja 2011 roku. Zawodnicy Płomienia Milowice z trenerem Waldemarem Wspaniałym są już na miejscu.

- Tradycyjnie poprowadzę zespół Płomienia Milowice. Jak co roku groźny będzie Bank Spółdzielczy z Jastrzębia Zdroju. Moja ekipa jest silna i dobrze przygotowana. W drużynie zagrają m.in. Marian Kardas, Piotr Więcek, Janusz Kapka i Zdzisław Olejnik.

Waldemar Wspaniały dodał, że ten co wymyślił mistrzostwa oldbojów zasługuje na wielkie słowa pochwały. - Dzięki temu środowisko siatkarskie już od szesnastu lat kultywuje tradycję naszej dyscypliny sportu. Co roku turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku po raz pierwszy zawody odbędą się w malowniczej, nadmorskiej miejscowości – Rewalu - powiedział Waldemar Wspaniały. W hali w Rawalu są trzy boiska oraz po jednym w Niechorzu i Pobierowie.

Turniej rozegrany będzie tradycyjnie w pięciu kategoriach wiekowych: powyżej 35, 40, 45, 50 oraz 55 roku życia. Siatkarze startujący w rozgrywkach cały rok przygotowują się, aby następnie zawalczyć o tytuł mistrza Polski oldbojów. Zgłosiły się 42 drużyny oraz 402 osoby.

- Ogromne zainteresowanie rozgrywkami o mistrzostwo Polski oldbojów świadczy o tym, że dla prawdziwych miłośników siatkówki wiek nie gra roli. Wierzymy, że podczas turnieju w Rewalu zawodnicy z całej Polski stworzą niesamowite sportowe widowisko
- powiedział Artur Popko, Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Powrót do listy

POWIĄZANE WIADOMOŚCI