Strona główna
DRZONKÓW
2-4.06.2023
 godz. 11:47 |  1
08września2010
Autor:Eugeniusz Andrejuk

Od piątku do niedzieli w Kędzierzynie-Koźlu

 

Od piątku do niedzieli w Kędzierzynie-Koźlu rozegrane zostaną XV mistrzostwa Polski oldbojów w piłce siatkowej. Dwukrotna zmiana terminu czempionatu nie wpłynęła na obniżenie rangi turnieju, który od 1996 roku pełni rolę jedynej w swoim rodzaju imprezy siatkarskiej, integrującej co roku środowisko siatkarskie. Do rywalizacji zgłosiły się 42 drużyny i 407 zawodników co jest rekordem frekwencji.

W Kędzierzynie-Koźlu będziemy mieli okazję podziwiać umiejętności graczy, którzy jeszcze nie tak dawno występowali na parkietach ekstraklasy. Swój udział awizują m.in. Grzegorz Wagner, Leszek Dejewski, Wiesław Popik, Rafał Legień, Karol Hachuła, Rafał Kwasowski, Dariusz Parkitny, Maciej Bartodziejski, Witold Poinc. Niektórzy z nich prowadzą czołowe polskie kluby - Grzegorz Wagner BKS Aluprof Bielsko-Biała, a Wiesław Popik Organikę Budowlanych Łódź. Leszek Dejewski od lat pracuje w Jastrzębskim Węglu - w zespole srebrnego medalisty PlusLigi. W mistrzostwach zagra Igor Prielożny, który po krótkiej przerwie wrócił do Polski.

- Gdy w 1996 r. organizowano pierwsze mistrzostwa oldbojów mające na celu integrowanie środowiska byłych siatkarzy chyba nikt nie przewidywał, że ta skromnie pomyślana impreza nabierze takiego rozmachu - mówi prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artur Popko. - Wówczas w Jastrzębiu Zdroju rywalizacja odbywała się tylko w kategorii plus 35 lat. W miarę upływu czasu tych kategorii wiekowych przybywało, a impreza się rozrastała. W obecnej edycji medale będą rozdzielone aż w pięciu kategoriach wiekowych. Najmłodsi liczą przynajmniej 35 lat, najstarsza kategoria przeznaczona jest dla zawodników, którzy ukończyli już 55 rok życia.

W mistrzostwach grywali i ci najsłynniejsi polscy siatkarze z tytułami mistrzów olimpijskich na koncie jak Ryszard Bosek czy Zbigniew Zarzycki. Emocji na tych spotkaniach było co niemiara, ale równie ważne były kuluarowe spotkania, na których siatkarze odnawiali dawne przyjaźnie i po prostu świetnie się bawili. - Pamiętam tylko miłe chwile - mówi Leszek Dejewski. Częstym uczestnikiem mistrzostw w roli trenera była Waldemar Wspaniały.

Tradycyjnie bardzo silne drużyny ma wystawić Bank Spółdzielczy Jastrzębie, myślący o tytułach w dwóch kategoriach wiekowych, silne drużyny szykują dawne gwiazdy Płomienia Milowice czy Nowego Sącza gdzie mają grać Skrok i Skorupa.Warto w najbliższy weekend wybrać się do hali w Kędzierzynie-Koźlu i poobserwować zmagania dawnych gwiazd siatkówki. Mimo upływu lat wielu z nich wciąż potrafi przecież grać na najwyższym poziomie i emocje na turnieju są gwarantowane.

Gospodarzem XV mistrzostw Polski oldbojów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego będzie Kędzierzyn-Koźle. - W ubiegłym roku turniej odbył się również w Kędzierzynie. Mimo, że ubiegłoroczne zawody przeszły już do historii, wspomnienia o nich utwierdzają nas w przekonaniu, że takie imprezy warto inicjować. Jest to unikalna okazja do zintegrowania całego siatkarskiego środowiska, ale też dowód na to, że dla prawdziwych miłośników sportu wiek nie gra roli – podkreśla Artur Popko. Organizatorem MP oldbojów jest Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A.

 
 
powrót
 

Komentarze

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Kluczyk | 09.09.2010, 10:57 [77.112.216.*]
A może by tak obniżyc ceny biletów na mecze Plus Ligi ?...........
 

Sponsor Główny:

Partnerzy:

Miasto Gospodarz:

Patronat: