Strona główna
DRZONKÓW
2-4.06.2023
 

Wiadomości

 
 godz. 11:27 |  2
18maja2010
Autor:Krzysztof Mecner

MP Old Boyów: Jubileuszowe mistrzostwa

 

W najbliższy weekend zostaną w Kędzierzynie-Koźlu rozegrane mistrzostwa Polski oldbojów w siatkówce. Ta edycja będzie szczególna. Nie tylko mistrzostwa Polski w starszych kategoriach wiekowych obchodzą mały jubileusz – gdyż to już piętnasta edycja mistrzostw, ale też mają być pobite będą wszystkie możliwe rekordy uczestnictwa.

W najbliższy weekend zostaną w Kędzierzynie-Koźlu rozegrane mistrzostwa Polski oldbojów w siatkówce. Ta edycja będzie szczególna. Nie tylko mistrzostwa Polski w starszych kategoriach wiekowych obchodzą mały jubileusz – gdyż to już piętnasta edycja mistrzostw, ale też mają być pobite będą wszystkie możliwe rekordy uczestnictwa.
Gdy w 1996 r. organizowano pierwsze tego typu mistrzostwa mające na celu integrowanie środowiska byłych siatkarzy chyba nikt nie przewidywał, że ta skromnie pomyślana impreza nabierze takiego rozmachu. W tamtych pierwszych mistrzostwach, które zorganizowano w Jastrzębiu Zdroju rywalizacja była rozgrywana tylko w jednej kategorii wiekowej – plus 35 lat. W miarę upływu czasy tych kategorii wiekowych przybywało, a impreza się rozrastała. W obecnej edycji medale będą rozdzielone aż w pięciu kategoriach wiekowych. Najmłodsi liczą przynajmniej 35 lat, najstarsza kategoria przeznaczona jest dla zawodników, którzy ukończyli już 55 rok życia.
Przez te wszystkie lata ta impreza miała wielu bohaterów. Pierwsze pięć edycji wygrywała drużyna Asekuracji tworzona przez Wojciecha Mielcarza. Potem do głosu dochodziły inne drużyny. Od początku istnienia tych mistrzostw bardzo silne drużyny wystawia zespół Banku Spółdzielczego Jastrzębie. Ich twórca Ryszard Leszczyński grał i gra do chwili obecnej od początku istnienia mistrzostw, a obecny II trener Jastrzębskiego Węgla Leszek Dejewski od lat zasila szeregi tej drużyny zbierając przez te lata masę indywidualnych nagród. Przez kilka lat rządziła też w mistrzostwach drużyna Poniksu zbierana przez Piotra Więcka, w której główne role pełnili znakomici obecnie trenerzy drużyn ligowych: Grzegorz Wagner i Wiesław Popik.
W mistrzostwach grywali i ci najsłynniejsi polscy siatkarze z tytułami mistrzów olimpijskich na koncie jak Ryszard Bosek czy Zbigniew Zarzycki, ale też cała masa tych mniej znanych w przeszłości graczy ligowych, którzy nie mniej kochają jednak tę piękną dyscyplinę sportu. Emocji na tych spotkaniach było co niemiara, ale równie ważne były kuluarowe spotkania, na których siatkarze odnawiali dawne przyjaźnie i po prostu świetnie się bawili.
Przed organizatorami tegorocznej jubileuszowej edycji mistrzostw -MOSiR-em Kędzierzyn-Koźle - ogromne wyzwanie także logistyczne. Wszystko bowiem wskazuje, że padnie w niej rekord uczestnictwa. Organizatorzy przyjęli bowiem zgłoszenia aż 42 drużyn (!) z całego kraju, więc jak łatwo policzyć przez parkiety kędzierzyńskiego turnieju przewinie się blisko 400 zawodników. Te liczby świadczą jak wielkie jest zainteresowanie corocznymi spotkaniami „ciut starszych” wiekowo zawodników. Co najciekawsze najsilniej obsadzone będą kategorie plus 45 lat i plus 50 lat, gdzie do walki o mistrzostwo Polski zgłosiło się aż po 12 drużyn. Z kolei gorzej obsadzona jest kategoria plus 35 lat, uznawana w pierwszych latach istnienia mistrzostw za najbardziej prestiżową. O tytuł w niej będą walczyć cztery zespoły.
Tradycyjnie bardzo silne drużyny ma wystawić Bank Spółdzielczy Jastrzębie, myślący o tytułach w dwóch kategoriach wiekowych, silne drużyny szykują dawne gwiazdy Płomienia Milowice czy Nowego Sącza gdzie mają grać Skrok i Skorupa.
Warto w najbliższy weekend wybrać się do hali w Kędzierzynie-Koźlu i poobserwować zmagania dawnych gwiazd siatkówki. Mimo upływu lat wielu z nich wciąż potrafi przecież grać na najwyższym poziomie i emocje na turnieju są gwarantowane.

Krzysztof Mecner

 
 
powrót
 

Komentarze

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~k-k | 19.05.2010, 09:50 [83.22.176.*]
miasto walczy z powodzią, nie czas na imprezy
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~piwosz | 18.05.2010, 12:19 [83.15.2.*]
hop hop hop szklanke piwa Kris
 

Sponsor Główny:

Partnerzy:

Miasto Gospodarz:

Patronat: