Spotykamy się znowu w Drzonkowie

Ta impreza na stałe weszła do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Tym razem OLDBOYS VOLLEYBALL CUP 2015 XX Mistrzostwa Polski Old Boy’ów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego rozegrane zostaną w Drzonkowie od 12 do 14 czerwca 2015.

– Cieszy utrzymująca się od lat wzrostowa tendencja - mówi Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. która jest organizatorem czempionatu. - Polska jest nazywana Volleylandem. Organizujemy największe światowe imprezy, których zazdroszczą nam pod każdą szerokością geograficzną. Rywalizować także chcą amatorzy. Dla nich w Polsce organizowanych jest bardzo dużo turniejów. Biorą w nich udział osoby w różnym wieku. Dlatego też wielu z nich chce sprawdzić swoje umiejętności, a mistrzostwa oldbojów są doskonałą ku temu okazją.

Drzonków jest doskonale znanym miejscem na sportowej mapie Polski. Tutaj organizowane były zgrupowania wielu kadr w różnych dyscyplinach. Jak świetne panują tam warunki wiedzą najlepiej zawodniczki i zawodnicy pięcioboju nowoczesnego, którzy przygotowywali się do najważniejszych startów.

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie dysponuje bogatą bazą sportową. Położony jest 7 km od Zielonej Góry i jest jednym z ciekawszych ośrodków sportowo-rekreacyjnych w województwie lubuskim.

Drzonków był organizatorem mistrzostw Polski oldbojów w latach poprzednoich. Uczestnicy wielokrotnie podkreślali, że jest on idealnym miejscem na efektywny i aktywny sposób spędzenia wolnego czasu.

Ubiegłoroczne mistrzostwa były rekordowe. Zagrało 55 drużyn. W turnieju wzięło udział 571 zawodników, rozegrano 104 mecze. Organizatorami obok Profesjonalnej Liga Piłki Siatkowej S.A byli Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Lubuski Związek Piłki Siatkowej i Województwo Lubuskie.

W gronie uczestników mogliśmy zobaczyć wielu byłych reprezentantów Polski, znakomitych trenerów. Przed rokiem w akcji zobaczyliśmy m.in. Radosława Rybaka i Pawła Papke, obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, posła na Sejm.

Były reprezentant Polski i drugi trener Transferu Bydgoszcz Marian Kardas podkreśla, że historia mistrzostw Polski oldbojów pokazuje, że jest to impreza ważna oraz potrzebna całemu środowisku. - Nikt tutaj nie patrzy w metrykę. Uczestnicy mistrzostw, niezależnie od wieku, prezentują na boisku ogromne zaangażowanie, pasję, chęć zwycięstwa i wolę walki - dodaje Marian Kardas, który jest aktywnym uczestnikiem czempionatu.

OLDBOYS VOLLEYBALL CUP 2015
XX Mistrzostwa Polski Old Boy’ów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego

Drzonków, 12—14.06.2015
Termin i miejsce:
Termin: 12 - 14.06.2015 Drzonków
12.06.2015 – godz. 18.30 – rozpoczęcie mistrzostw

Zawody zostaną rozegrane w sześciu kategoriach wiekowych:
powyżej 35 lat (rok urodzenia 1980 i starsi)
powyżej 40 lat (rok urodzenia 1975 i starsi)
powyżej 45 lat (rok urodzenia 1970 i starsi)
powyżej 50 lat (rok urodzenia 1965 i starsi)
powyżej 55 lat (rok urodzenia 1960 i starsi)
powyżej 60 lat (rok urodzenia 1955 i starsi)

Termin zgłoszeń upływa: 25-05-2015. Po wyznaczonym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

O tegorocznym czempionacie będziemy informować na naszym portalu.

Powrót do listy