Strona główna
KĘDZIERZYN-KOŹLE
10-12.06.2022

Kędzierzyn-Koźle

https://www.kedzierzynkozle.pl/
https://www.facebook.com/miastomozliwosci/
https://www.instagram.com/miasto_kedzierzyn_kozle/

Kędzierzyn-Koźle jest OK!

Kędzierzyn-Koźle otoczone jest lasami poprzecinanymi ścieżkami rowerowymi. Ścieżki zresztą coraz liczniej zasilają także centrum miasta, a regularnie korzystają z nich nie tylko mieszkańcy miasta ale i całego województwa opolskiego. Przemieszczanie się po mieście głównymi arteriami, parkowymi alejkami i malowniczymi leśnymi ścieżkami zapewnia m.in. system rowerów miejskich OK bike! Użytkownicy mają do dyspozycji rowery zlokalizowane w 14 punktach na terenie Kędzierzyna-Koźla. Z każdego z nich można darmowo skorzystać przez pierwsze 20 minut.

Wybierając się na przejażdżkę rowerem po Kędzierzynie-Koźlu warto skorzystać z aplikacji Footsteps (www.footsteps.city), która zaprowadzi w ciekawe miejsca, ale również pozwoli poznać tajemnicze zakątki miasta, jak również znaleźć najbliższą restaurację czy kawiarnię na trasie zwiedzania. Miłośnikom jednośladów szczególnie polecamy trasę: Rowerem przez Kędzierzyn-Koźle i okolice, dostępną w aplikacji.

Mamy to w naturze

Przepływające przez miasto Kanał Gliwicki, Kanał Kłodnicki, czy rzeka Odra, tworzą niezwykle malowniczy krajobraz, przyczyniając się do dużej różnorodności fauny i flory, a żeglowność Odry daje możliwość czynnego spędzaniu wolnego czasu, na przykład poprzez udział w sezonowych spływach kajakowych czy Pływadłach - spływie konstrukcji pływających, które w ciągu dwóch dni pokonują rzeką maratoński dystans 42 kilometrów dzielący Racibórz i Kędzierzyn-Koźle.

Miasto mistrzów

Kędzierzyn-Koźle, to także miasto sportu i aktywności. Co tygodniowy parkrun, cykliczne imprezy rowerowe i biegowe to tylko nieliczne z imprez sportowych organizowanych przez miasto, stowarzyszenia i kluby w mieście. Naszą wizytówką są osiągnięcia w lekkiej atletyce. Z miastem związani są triathlonistka Ewa Komander i parabadmintonista Bartłomiej Mróz, którzy z sukcesami startują w zawodach o randze międzynarodowej. Jeśli trzymać się zasady, że i w biznesie, i w sporcie liczą się wyniki, Kędzierzyn-Koźle zdecydowanie stoi na podium. Tym bardziej, że Kędzierzyn-Koźle to dumna historia siatkarskich mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, w 2021 r. zwyciężyła w Lidze Mistrzów zdobywając tytuł najlepszej europejskiej drużyny w siatkówce męskiej. Osiągnięcie tym cenniejsze, że zdobyte dla polskiego klubu po 43 latach. Mówi się też o nas także jako o stolicy polskiej siatkówki, bo mamy niesamowitych i zaangażowanych kibiców.

Dawka Kultury

Kędzierzyn-Koźle stawia na kulturę. Oprócz Międzynarodowego Przeglądu Orkiestr Dętych zapraszamy na cykliczne „Dni Twierdzy Koźle”, czyli żywą lekcję historii, podczas których możemy przenieść się w czasy Napoleona Bonapartego, kiedy Koźle było twierdzą. Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych „Publicystyka” oraz Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej „Wrzosowisko” przyciągają szerokie grono miłośników filmu i muzyki. Najmłodszy stażem Festiwal Mikołaja z Koźla przenosi melomanów aż do średniowiecza, zaś „Targi Książki nad Odrą” to wielkie święto pisarzy, wydawców, a przede wszystkim osób, które kochają czytać książki.

Korzystając z kędzierzyńsko-kozielskich ścieżek rowerowych nie zapomnijcie o kilku zasadach i dobrych praktykach. Skorzystajcie z zamieszczonego obok Savoir-vivre jazdy na rowerze. Zatem uśmiechajcie się i w drogę.

Kędzierzyn-Koźle to miasto możliwości. Dla każdego z nas będą one inne. Najważniejsze, byśmy potrafili je odnaleźć i wykorzystać dla własnego rozwoju, spełniania marzeń, realizacji celów i zdobycia szczęścia. Zapraszamy!

 
 
powrót
 
 

GALERIA ZDJĘĆ

 
 

Sponsor Główny:

Partnerzy:

Miasto Gospodarz:

Patronat: